ROLKON Conveyor and Automation Systems

We don't make you dream what we're capable of, we make what you dream.

ROLKON is a strong manufacturer of components for vertical elevators and automated storage systems. As a manufacturer of, among other things, conveyor systems, sorter systems, compact shuttle,material handling and special project applications.

ROLKON News
What Are The Main Elements In Conveyor Manufacturing?

The importance of conveyors appears as an undeniable fact in product transportation. We know that there are many types of conveyors, but do not forget that conveyors are manufactured according to the ...

Read more
Quality and Durability Oriented Conveyor Manufacturing

We find solutions to your conveyor needs by doing our job in the most accurate way with our optimum cost smart solutions without sacrificing quality and high standards. If we look at our industry from...

Read more
ROLKON Product Range
Konveyör ve Sorter Sistemleri

Continuous Lifts

Ürün Detay
Konveyör ve Sorter Sistemleri

Pallet Lift

Ürün Detay
Konveyör ve Sorter Sistemleri

Product Lift

Ürün Detay
Konveyör ve Sorter Sistemleri

Roller Conveyor

Ürün Detay
Konveyör ve Sorter Sistemleri

Tilt Tray Sorter

Ürün Detay
ROLKON Know-How

 

ROLKON Conveyor and Automation Systems, innovation, high efficiency, quality, discipline and added value is very important with its modern vision and approach makes it strong.

Vertical elavators, automatic storage systems, sorter systems and wide range of conveyors work in sync with our production. In addition, it offers the most suitable solutions to your needs with its specialized equipment accumulation in special project applications.

Sorter Si̇stemleri̇ Ve Sektördeki̇ Yeri

Sorter sistemleri, birçok sektörde yerini alırken kaliteli ve verimli zamanlamanın da önemini ortaya koymaktadır. E-ticaretten kozmetiğe, tekstilden kâğıda kadar birçok sektöre uzanan geniş çalışma ağı sayesinde ürünler makinanın harika gücüyle çuvallara ya da kutulara dönüşebilmektedir.

Sorter sistemleri için İnsan gücüne destek olarak üretilen makineler olduğunu söyleyebiliriz. Hem zamandan tasarruf hem de akıllı yazılımlar sayesinde daha verimli makine gücü ile ürünler en uygun şekilde paketlenip iletim yerlerine gönderilmektedir.

Ürünlerin çeşitliliklerine göre birçok sorter sisteminin var olduğunu da söyleyebiliriz. Manuel sorter sistemi tercih edildiğinde insan gücü ile birlikte ayrıştırma yapıldığını görebiliriz. Ağır ve büyük olan ürünler için uyumlu bir yöntemdir.

Bir başka tercih edilen sorter sistemi de pusher sistemidir. Bu sistemle birlikte hat üzerine monte edilen ürünler, dik açıyla ayarlanan itme kolları desteği ile çalışmaktadır. Hem rulolu hem de bantlı konveyörlerle birlikte çalışabilmektedir.

Bir de narrowbelt tip bir sorter sistemimiz mevcuttur. Kayışlar üzerinde akan ürünlerin dik açıyla birlikte ruloların motorlarının yardımıyla yükselmesi ve ürünü dağıtması biçiminde çalışabilmektedir.

Aslına baktığımızda birçok çeşit sorter sisteminin gerektiği yerde insan gücüne de ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Her ne olursa olsun gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmak var olunan pazarda ileri seviyeye gitmek için oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru tercihler yapmak, ürünlerinizi taşınma ve paketlenme konusunda bilirkişilerle çalışmak sizi müşterilerinize karşı da saygın bir konuma getirecektir. Kutulu ve ambalajlı olan birçok şeye gün içinde mutlaka değiyor, dokunuyoruz. Sizce bunun sadece insan gücüyle yapılmasının mümkünlüğü var mıdır? Tabii hayır. Bu nedenle makinalaşma gücünün yadsınamaz bir gerçek olduğu konusunda herkesin aynı fikirde olması gerektiğine inanıyoruz.

Gerektiği yerde insan gücü ki yazılımsal birçok durumun insan beyninin gücü ile oluştuğunu biliyoruz. Makine gücü ile de taşınma, hızlı üretim, verimlilik, zamandan tasarruf gibi birçok avantajı marka gelişimi için ileriye taşımak mümkündür.

Sorter sistemleri de makine gücünün en büyük kanıtlarından biridir. Doğru makine ile ürünlerinizin verimli olarak taşınabilmesi, paketlenmesi, ayrıştırılabilmesi için uzman kişilerle iletişim hâlinde olmanızı öneriyoruz.